Tibukollane sviiter. Canary yellow sweater


Kohe, kui õhutemperatuur soojemaks muutub, kaob mul motivatsioon pooleli olevaid villaseid kudumeid lõpetada ning hing ihkab millegi suvise järgi. Mulle ei meeldi 100% puuvillaseid lõngu kududa, sest nad on jäigad ja tihti ka ei lange hästi. Tahtsin proovida puuvillase ja meriino segu ning leidsin väga soodsa lõnga Buttinette internetipoest. Lõnga nimi on Grace ning see on 50% meriino ning 50% puuvill.

Kui pakk posti teel kohale saabus, olin lõnga nähes esialgu pettunud. Ma ei oodanud, et saan omavahel kokku korrutatud puuvillase niidi ja meriino niidi. Siiski otsustasin proovilapi kududa ning tulemus oli üllatavalt hea. Valminud kampsun on mõnusalt mittevillane, kuid pehme ning pärast pesu venis pikkusesse rohkem, kui ma ootasin. Ma arvan, et jahedamatel hommikutel ja õhtutel saab sellest kampsunist üks mu lemmikesemeid, mida kanda.

Mustrit (vaata tehnilisi andmeid allpool) muutsin niipalju, et lisasin talje jaoks kahandusi ja kasvatusi. Muus osas järgisin täielikult mustrit.

As soon as the temperature starts to rise, I really lack the motivation to continue my ongoing woolen projects. I rather have something smoother and cooler on my needles. I'm not the biggest fan of 100% cotton yarns - they tend to be stiff and also the knitted fabric often doesn't flow very nicely on the body. I was curious to try a blend of merino and cotton and found very cheap yarn from Buttinette web shop. The yarn is called Grace and it's 50% merino and 50% cotton. 

When I received the package I was a bit disappointed. I didn't expect to see separate threads of cotton and merino plied together. I still decided to swatch with it and was positively surprised by the result. The finished sweater feels nicely "non-woolen" and is very soft. After washing it grew in length more than I expected but it's still fine. I think for cooler mornings and evenings it will be a perfect summer sweater and I will wear it a lot. 

The only alterations I did to the pattern (see below) were the decreases and increases for the waistline. Other than that I completely followed the pattern. 


Muster / pattern: Not your boyfriend's sweater
Lõng / yarn: Woll Butt Grace, 341 grams
Vardad / needles: 4.5 mm, 3.5 mm (soonik / ribbing)

Comments