Brioche!


Oktoobris osalesin brioche'i koolitusel ning selleks, et uut õpitud tehnikat kinnistada, kudusin selle salli. Ma usun, et see ei ole viimane kord, kui midagi selles tehnikas koon. Kahevärvilise brioche'i puhul on tore see, et salli üks külg on ühte värvi ning teine teist värvi ning sall on mõlematpidi kantav. Ülemisel pildil on näha salli mõlemad pooled.

In October there was a Stitching Retreat organized by Sabrina and I participated in brioche class there. To practice the newly learned technique, I decided to knit this scarf. I believe it's not the last time I knit brioche. Nice thing about two-colored brioche is that one side of the scarf is in one color and the other one in the other color. As a result the scarf is reversible. The photo on top shows both sides of the scarf. 


Ma valisin kudumiseks mustri "Brioche Basix Scarf" (Ravelry link). Muster on tasuta, kuid sisaldab väga häid piltidega juhiseid, kuidas erinevaid silmuseid kududa.

Lõngaks on Schachenmayr Extra Merino, mõlemat värvi 2 tokki. Kasutasin 3 mm vardaid, mis on palju väiksemad, kui lõngavööl soovitatud. Põhjuseks on see, et koolitusel soovitati brioche'i kududes väiksemaid vardaid kasutada, kuna brioche on oma loomult palju lõdvem kude, kui tavaline soonik. Tagantjärele võin öelda, et ka 3.5 mm oleks tulemus kena jäänud.

I chose "Brioche Basix Scarf" pattern. It is free, but contains really good photo instructions about how to knit different brioche stitches. 

I used Schachenmayr Extra Merino yarn, 2 skeins of both colors. My needles were 3 mm which is much smaller than recommended on the yarn band. I chose smaller needles, because this was recommended at the brioche class. Brioche creates much looser fabric than stockinette or regular ribbing. I think I could have gone one needle size up as well (3.5 mm), but also 3 mm worked out very nice. 


Comments