Pastelne geomeetria


Mul polnud garderoobis ühtegi vesti, aga vest on tegelikult kevadises muutuvas ilmas vägagi praktiline riietusese. Olgu kroonika mõttes kirja pandud, et nädal tagasi oli siin Zürichis suvi ja üle 20 kraadi sooja. Täna sajab lund.

Ma ei ole suur kudumisajakirjade ostja, kuna enamasti on ajakirjades ainult paar mudelit, mida ma tegelikult ka teha tahaksin ning kokkuvõttes võtavad nad lihtsalt ruumi. Mõned ajakirjad on mul siiski aja jooksul kogunenud ning aeg-ajalt ma lehitsen neid inspiratsiooni saamiseks.

See vest on pärit ajakirjast Interweave Knits Fall 2010, aga huvilistel on seda võimalik ka Interweave'i kodulehelt eraldi osta. Mis mind selle vesti juures paelus, on hiljem peale tikitud väiksed ristikesed. Olgu hoiatuseks öeldud, et nende ristikeste tegemine võttis päris palju aega. Lisaks tegin vesti pikema, kui juhendis antud. Tagantjärele vöib öelda, et oleks võinud isegi veel pikema teha.

Kui märkad fotodelt, et vesti alumine osa on heledam kui ülemine, siis see ei ole silmapett. Nii just ongi. Kasutasin looduslikult värvitud lõngasid ning roostekarva/roosakas toon on verkjate vöödikutega värvitud. Paraku polnud mul samast värvimiskorrast pärit lõnga piisavas koguses ning seetõttu kasutasin kahest värvimiskorrast pärit lõngu, millest üks oli tumedam. Tegelikult mulle täitsa meeldib, et üleval on kontrasti rohkem. Kollane värv on värvitud sibulakoortega.

I didn't have a single vest in my wardrobe but vest is actually quite practical garment in changing spring weather. For example last week it was already summer here in Zürich with more than 20 degrees and today it's snowing. 

I'm not a big buyer of knitting magazines. Usually they have only couple of patterns I would be potentially interested in and then the magazines just take space. I do have some magazines at home and from time to time I search for inspiration from them. 

This vest is from Interweave Knits Fall 2010 but it is also possible to buy it from the website of Interweave. What I liked about this vest is that it has embroidered small crosses on it. Be warned that it takes quite a lot of time to do that embroidery! I also made the vest longer than given in the pattern. Actually it could have been even longer...

If you notice from the photos that the upper part of the vest is darker than the lower then you see correctly. I used my own naturally dyed yarns and both tones - pinkish and reddish are from cortinarius mushrooms. Unfortunately I didn't have enough of a single tone so I had to use two different ones. Actually I like how the contrast on top is bigger than in the bottom. Yellow is dyed with onion skins. 

Muster / Pattern: Elementary Vest
Lõng / Yarn: Idena Bambino Ull (210 g)
Vardad / Needles: 3 mm, 2.5 mm
Comments

Post a Comment